botki, botki czarne, Buty

Botki – czarne, białe czy kolorowe?

Klasyczne botki to wciąż jeden z najbardziej ulubionych gatunków obuwia wszystkich Pań. Tego rodzaju buty nosi się niezwykle wygodnie na każdą okazję. Sprawdzają się zwłaszcza w zimne miesiące, gdy już powoli trzeba rezygnować z wygodnych i lekkich sandałów, by przerzucić się na inny rodzaj obuwia, bezpieczniejszy dla naszych stóp na wybraną porę roku. Jeśli mamy do wyboru trzy opcje:

botki czarne
– botki białe
– botki kolorowe

to która z tych opcji sprawdzi się optymalnie? Trzeba rozważyć przynajmniej kilka ewentualności. Klasyczne botki czarne sprawdzą się właściwie wszędzie, bo są i praktyczne, i eleganckie. Czerń pasuje zarówno do jeansów, jak i do bardziej efektownych, wieczorowych kreacji, także wymyślnych sukienek, Czarne botki z błyszczącymi elementami zapinanymi świetnie wyglądać będą jako dopełnienie stylizacji w licznymi elementami metalowymi, klamerkami, zatrzaskami i zamkami. Wygląda się niby rockowo, a jednak w tym wszystkim gdzieś zostaje ocalona delikatna nuta elegancji.

Białe botki – utrapienie dla pedantów

Białym botkom nie można odmówić klasy. Ich minusem może być dla niektórych jednak to, że po każdym najdrobniejszym zabrudzeniu, po najkrótszym spacerze po zapylonej nawierzchni wszystko na takim bucie od razu widać. Tak to już jest z tą bielą, że szybko wbrew naszej woli pokrywa ją kurz i osady. Dlatego, jeśli już naprawdę chcemy założyć białe botki, dbajmy o to, aby miało to miejsce tam, gdzie nie spotka nas jakieś nieoczekiwane zdarzenie, w wyniku którego trzeba będzie co chwilę sięgać po chusteczkę. Białe botki świetnie prezentują się jako uzupełnienie także białych strojów. Do stylizacji z białymi botkami dopasować więc możemy między innymi białe i kremowe:

  • swetry
  • koszule
  • spodnie
  • spódnice
  • kurtki
  • płaszcze
  • marynarki

Kolorowe botki – nuda nas nie znajdzie!

Z kolorowymi botkami jest tak jak z nagłym wyjściem tęczy na niebie. Wprowadzają świadomy zamęt i regulują dynamikę nawet w najprostszych stylizacjach. Jeśli jesteś na tyle szalona, możesz nawet założyć na nogi dwa różne botki, o odmiennych kolorach. Że znajomi wyśmieją? Po co się tym przejmować, wszak żyjemy coraz krócej a eksperymentowanie z modą to jedna z niewielu przyjemności, jakie nam jeszcze na tym świecie zostały. Wie o tym każda szanująca się i otwarta na szaleństwa życia kobieta! Kolorowe botki można zacząć nosić już wczesną wiosną, są one w stanie ocieplić nam także deszczowe jesienie. Są niezwykle wygodne i praktyczne, każda optymistka powinna znaleźć w swojej domowej szafie choć jedną parę takich butów.